pielegnacja ciala

0.  OCZY
Tymczasową pomocą przywracającą spojrzeniu świeżość są okłady z czarnej herbaty, kremy ze świetlikiem, kremy poprawiające krążenie lub kosmetyki z witaminą K

1.DŁONIE
W pielęgnacji dłoni potrzebujemy więc peelingów, które dzięki łagodzącym olejom z oliwek, słonecznika czy migdałów, nie podrażnią delikatnej skóry, dostarczą jej natomiast ochrony, nawilżenia i zmiękczenia. Po ścieraniu czas na odżywianie. Postawmy na witaminę E, która działa antyoksydacyjnie, a także witaminę C, która wyrówna koloryt i rozjaśni przebarwienia. Nie zapomnijmy o ekstraktach z owoców, np. granatu, który pozwoli zachować sprężystość i jędrność skóry, nadając jej miękkość. Dodatkowe kompleksy czynników aktywnych, tak jak w przypadku Revitacell Stem Cells Hand Set i zawartego w masce do dłoni NHAC Biocervin MIC-1 z komórek macierzystych MIC-1 to unikalne wsparcie odbudowy komórek skóry.

2.STOPY 

Pękające pięty
Zdrowa skóra stóp jest gładka dzięki czemu zapewni skuteczną ochronę. Problemem jest nadmiernie zgrubiały i mocno wysuszony naskórek ze skłonnością do pęknięć. Głębokie pęknięcia skóry są bolesne i mogą krwawić, co ułatwia wnikanie zarazków do organizmu.
Pęknięcia skóry stóp pojawiają się w wyniku noszenia ciasnego niewygodnego obuwia, wykonanego z tworzywa sztucznego. Ponadto przyczynami pękania skóry są: choroby skóry (łuszczyca, grzybica bądź atopowe zapalenie skóry), awitaminoza ( w szczególności brak witaminy A), cukrzyca, zaburzenia przemiany materii i krążenia krwi, podrażnienia chemiczne, zaniedbania pielęgnacyjne oraz nadmierna potliwość stóp.

W pielęgnacji stóp z pękającą skórą pomocne będą kilku minutowe kąpiele z dodatkiem zmiękczających i łagodzących ziół m.in. kozieradka, kwiat malwy czarnej, siemię lniane, kwiat lipy, liść prawoślazu, do wody nie należy dodawać soli do kąpieli stóp. Zmiękczony w ten sposób zgrubiały naskórek kosmetyczka może usunąć z zastosowaniem frezarki używając łagodnego frezu równolegle do pęknięć. Następnie stopy pokrywa się grubą warstwą maski o właściwościach nawilżających i natłuszczających z dodatkiem mocznika, witaminy A i E oraz owija folią i pozostawia na 15 minut. Wskazane jest codzienne przecieranie pięt pumeksem i stosowanie maści do stóp, która wyrówna braki lipidów i wody w skórze.

Wrastające paznokcie
Wrastanie paznokci dotyczy najczęściej pierwszego palca stopy (palucha) i spowodowane jest noszeniem zbyt ciasnego obuwia oraz nieprawidłową pielęgnacją – wycinaniem rogów płytki paznokciowej. Wrastający paznokieć powoduje ból, zaczerwienienie, obrzęk oraz często prowadzi do zakażeń. Usunięcie tej dolegliwości polega na założeniu przez pedicurzystkę klamry np. B/S Quick, którą przykleja się do suchych paznokci. Tego typu klamry pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. Przed założeniem klamry wykonuje się pedicure, ale bez kąpieli wodnej, używając jedynie płynu zmiękczającego. Ponadto z klamrą często stosuję się tamponowanie paznokcia, czyli wsunięcia między wał, a paznokieć miękkiej fliseliny nasączonej odpowiednim środkiem przeciwzapalnym. W celu uzyskania trwałej poprawy należy kontynuować stosowanie klamry wielokrotnie. Jeżeli mamy do czynienia z poważniejszym przypadkiem konieczna będzie pomoc specjalisty z uprawnieniami, który może założyć klamrę drutową VHO-Osthold-Spanie-Perfect.
Modzele
Pogrubione, ograniczone warstwy naskórka to modzele. Powstają wskutek ucisku skory, która pokrywa uwypuklone miejsca na stopie po stronie podeszwowej. W pielęgnacji stosuje się preparaty złuszczające i zmiękczające, jak również zgrubiałą warstwę skóry ścina się omegą lub frezarką do momentu ukazania się lekkiego zaróżowienia.
Sposoby na zimne stopy
• Pobudzanie krążenia i ukrwienia poprzez stosowanie naprzemiennego prysznica, ciepłą i zimną wodą.
• Po dokładnym osuszeniu, masujemy stopy rozgrzewającym kremem (GEHWOL FUSSKRAFT ROT lub GEHWOL BALSAM ROZGRZEWAJĄCY). Zawiera on rozgrzewające składniki: papryka i imbir.
• Istotne jest noszenie obuwia odpowiedniego do stanu pogody. Pomocne mogą okazać się także wkładki termoizolacyjne do obuwia, które chronią przed zimnem i wilgocią. Należy zwrócić uwagę by obuwie nie było zbyt ciasne. Skarpetki również nie powinny uciskać, by nie zakłócać krążenia krwi.
• Wieczorem warto rozgrzać stopy kąpielą z dodatkiem rozgrzewającego koncentratu (GEHWOL FUSSKRAFT Wärmebad-Konzentrat). Zawarte w koncentracie kamfora i ekstrakt z papryki doskonale rozgrzeją zimne stopy. Natomiast olejek z rozmarynu i igliwia sosny przyniosą ulgę i odprężenie. Po kąpieli ponownie można wmasować balsam rozgrzewający a następnie ubrać ciepłe skarpetki.
PEEDICURE:
1. Zdezynfekowanie, a następnie osuszenie stóp.
2. Zmycie lakieru. Dokładne przyjrzenie się stopom w celu wyeliminowania przeciwwskazań oraz w celu zaplanowania odpowiedniego postępowania pielęgnacyjnego.
3. Przycięcie paznokci równo z końcem palca (bez wycinania boków).
4. Opiłowanie paznokci na prosto, zaokrąglając jedynie na rogach, by wygładzić ostre końce.
5. Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem preparatów zmiękczających lub ziół (15-20 minut).
6. Nałożenie preparatu zmiękczającego naskórek i odsunięcie skórek przeznaczonym do tego patyczkiem.
7. Usunięcie zgrubiałego naskórka na piętach, podeszwie i palcach przy pomocy np. „omegi”, tarki lub frezarki.
8. Jeżeli zachodzi taka potrzeba – skórki i wszelki martwy naskórek można wyciąć cążkami do skórek lub usunąć przy pomocy frezarki.
9. Wygładzenie płytki paznokciowej polerką w celu wygładzenia nierówności.
10. Wykonanie gruboziarnistego peelingu.
11. Nałożenie grubej warstwy maski, wykonanie delikatnego masażu a następnie owinięcie stóp folią.
12. Odtłuszczenie paznokci i założenie separatorów.
13. Malowanie płytki paznokciowej (lakier podkładowy, 2 warstwy lakieru oraz preparat utrwalający).
14. Zdjęcie folii, usunięcie nadmiaru maski i wmasowanie w skórę stóp odpowiedniego kremu.


3



.DEKOLD
delikatnie oczyszczać peelingami, a później zapewnić im odpowiednie odżywienie – dodaje.
Peelingi mogą być różne – sól morska, płatki owsiane, miękkie szczotki czy rękawice frotte. Niestety, często podrażniają one delikatną skórę, dlatego warto postawić na zaawansowane preparaty zawierające nawilżające i antybakteryjne właściwości, które wykazuje np. ekstrakt z alg. Dodatkowo, nieocenione mogą okazać się wszelkie substancje nawilżające, ochronne i łagodzące, jak np. oliwa z oliwek. Tuż po zabiegu ścierania zdecydujmy się na nawilżenie kwasem hialuronowym, dzięki któremu skóra zyskuje młody wygląd, staje się gładka i jędrna. Postawmy też na antyoksydacyjną witaminę E i teofilinę, która wpływa na neutralizację wolnych rodników, dzięki czemu w znacznym stopniu spowalnia proces fotostarzenia skóry. Jeżeli szukamy kompletnego wsparcia wybierzmy zestaw Revitacell Stem Cells Bust Set -zawarte w nim serum bazuje na odkryciu komórek macierzystych MIC-1 i pobudza skórę do naturalnej regeneracji. Taki domowy zabieg lekko liftinguje skórę szyi, dekolt i biustu, poprawi jej napięcie i wyrówna koloryt.
Nieprawidłowo prowadzona pielęgnacja powoduje z czasem, że nawet osoby młode zaczynają narzekać na problem zwiotczałej skóry szyi. Niezbędna jest codzienna aplikacja kremów – zarówno na dzień, jak i na noc. Bez obaw można stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy w zależności od potrzeb. Jeżeli skóra szyi staje się szorstka w dotyku, sięgnijmy po krem nawilżający, a gdy chcemy chwilowo poprawić jej napięcie, zastosujmy kosmetyk odżywczy bądź ujędrniający, ale koniecznie z filtrem UV. Przy aplikacji pamiętajmy o stopniowym wklepywaniu kosmetyku od dołu ku górze. Do pielęgnacji szyi powinno się stosować te same kosmetyki, co do twarzy. Poza kremami obowiązują nas także preparaty do oczyszczania skóry jak mleczko, tonik czy płyn micelarny. Nie przechodźmy obojętnie również obok półek z peelingami czy maseczkami, które pomogą usunąć martwy naskórek, a tym samym umożliwić regenerację skóry i zapewnić lepsze wchłanianie składników odżywczych. Przed wieczornym wyjściem można też podreperować jej wygląd bronzerem.


4.SKORA CIALA



witamina a, e i c - w kremach dzialaja odzywiajaco i odmladzajaco


Komentarze

Popularne posty